Manekiny

Scroll

21 i 22 marca zapraszamy do Czasoprzestrzeni na spektakl Teatru Niewizualnego pt. „Manekiny” Spektakl powstał w oparciu o dwa teksty Brunona Schulza - "Republikę marzeń" oraz "Ulicę krokodyli". Pierwszy z nich to opowieść o onirycznej krainie dzieciństwa wykreowanej przez barokową wyobraźnię autora. Drugi to obraz nowoczesnej, bezdusznej cywilizacji z jej komercjalizacją, tandetą i wszechobecną manipulacją. Co powstanie ze zderzenia tych dwóch światów?

Teksty Schulza mają strukturę kolażu złożonego z rzeczy wyrwanych z kontekstu, z którego wyrosły. Są surrealistyczne, ale czy naprawdę tak bardzo oderwane od naszej rzeczywistości? Rezygnując z realizmu magicznego, twórcy spektaklu postanowili zanurzyć się w „tu i teraz”, aby pokazać, że ten teatralnie przerysowany świat w gruncie rzeczy może być dokładnie tym, czym z pozoru się wydaje - symulacją autentyczności. Co paradoksalnie wcale nie oznacza, że nie pokazuje nam prawdy o nas samych.

 

Miejsce: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3 (dawna zajezdnia Dąbie)

Czas: 21 i 22 marca, godz. 19.00

Wstęp: wolny

 

Scenariusz, reżyseria, video: Andrzej Ficowski

Aktorzy: Paweł Kutny, Dariusz Lech

Muzyka: Roman Felczyński

Realizacja dźwięku: Dawid Lewandowski
Produkcja: Stowarzyszenie Rita Baum

 

Projekt sfinansowano ze środków Gminy Wrocław.

Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny Manekiny